8 Übersetzungen
Neue Wörterbuch-Abfrage: Einfach jetzt tippen!

Anwendungsbeispiele Bulgarisch
  • Герд Мюлер няма нито един червен картон през цялата си кариера.
  • Ако обаче той получи втори жълт картон, което означава червен картон, то играчът трябва да напусне игрището веднага и да прекрати участието си в мача.
  • За близо 16 години професионална кариера получава само 4 жълти и нито един червен картон, въпреки че срещу него самия често играят грубо и некоректно.
  • Италия отпада на осминафинал от Южна Корея след спорно съдийство, а Тоти получава червен картон след като е съборен в наказателното поле в продълженията на мача, действие изтълкувано от рефера като симулация.
  • Участва на Евро 2004, където Чехия стига до полуфинал и на Световното през 2006-а, където отборът му отада още в груповата фаза, а Уйфалуши получава червен картон във втърия мач срещу Гана.

• През 1986-а, по време на мача за Купата на Германия ФК Аугсбург – Хамбургер, Щайн получава червен картон и напускайки игрището, в отговор на провокации от страна на феновете на Аугсбург, им показва среден пръст.
  • Фабрегас също участва в кампанията срещу расизма „Покажи червен картон на расизма“.
  • За спортсменството му говори факта, че през 22-годишната си кариера като футболист Марев е получавал червен картон само един път, в последната минута на варненското дерби на 6 април 1994 г.
  • Стражът на румънците получава червен картон и последните 10 минути на вратата застава Генчев.
  • Дебютната му среща е в среща с Бъри, след като редовният вратар на „Доновете“ Адолфо Байнес е изгонен заради червен картон.

• В мача от втория кръг срещу Волфсбург влиза като резерва в 46-а минута и малко преди края на мача получава червен картон.
  • Във втория си професионален мач Петров получава червен картон за ритане на противников играч при спряна игра.
  • След празнуването на третия гол, ганаецът си изкарва и червен картон.
  • Още в първия мач срещу Южна Корея Абало получава червен картон и отборът губи с 1 на 2.
  • в 17:00 българско време (16:00 испанско време), като в 87-ата минута Папе Диоп от Ейбар получава втори жълт и респективно червен картон.

• Причината е, че е ударил футболиста на Манчестър Юнайтед Неманя Видич и получава червен картон, като това е част от причините Челси да загубят финала.
  • когато той изиграва цял сезон без да получи жълт или червен картон.
  • Германците имат инициативата в по-голямата част от мача, но световните шампиони играят стабилно и твърдо в защита, макар че в 65-а минута остават с човек по-малко след червен картон на Монсон.
  • в шампионатен мач срещу Монтана, след неспортсменска проява и последвал червен картон е отстранен от първия състав и изпратен от треньора Христо Стоичков да тренира с юношите на клуба.