Neue Wörterbuch-Abfrage: Einfach jetzt tippen!

Anwendungsbeispiele Bulgarisch
  • Обичайната техника са сервис е удар с вертикален шпагат високо над главата.
  • Нина Бочарова е известна с упражнение, което никой по света не е изпълнявал дотогава – напречен (мъжки) шпагат на успоредка.
  • То може да се изпълни с изцяло изпънати, присвити или извити, включително в шпагат крака.
  • Първия мач като титуляр в елита на Англия прави на 1 март 2015 година, а Арсенал побеждава с 2-0 Евъртън, в който Габриел прави перфектен шпагат, изчиствайки топката от краката на Ромелу Лукаку, предотвратявайки чист гол за съперника и организира контра атака.
  • Според "Opta Sports" Фред успява да направи един шпагат, да потича по време на мача и действително е прекарал по-голямата част от времето си в притежание на топката в центъра на място, благодарение на шестте подновявания на играта.

• В приятелска среща преди началото на турнира на 4 юни срещу Еквадор в Маями в четвъртото си участие, Стърлинг събаря с шпагат Антонио Валенсия, който реагира като го сграбчва за врата.
  • В хата йога шпагата се изпълнява, като упражнения известни, като Хануманасана (женски шпагат) и Самаконасана (мъжки шпагат).
  • И когато нещата отиват към продължения, няколко минути преди края Фьолер от движение поема чудесен пас на Матеус в празно пространство и се втурва в наказателното поле, Педро Тролио го блокира и с шпагат изчиства топката в корнер, но нападателят пада през крака му и мексиканският съдия Карвасал посочва бялата точка.