1 Übersetzung
Neue Wörterbuch-Abfrage: Einfach jetzt tippen!

Laote {m}etno.
Anwendungsbeispiele Polnisch
  • Mimo dużych strat poniesionych na trasie chodu, Laotańczyk został owacyjnie przywitany przez zgromadzoną na stadionie olimpijskim publiczność, która dopingowała go na ostatnich metrach.
  • Był to również jedyny zawodnik, od którego Laotańczyk miał lepszy wynik w eliminacjach (startowało 41 zawodników).
  • Na Mistrzostwach Azji w Boksie 1992 zdobył brązowy medal, przegrywając w półfinale z Koreańczykiem Kim Jae-gyeongiem (pierwszy Laotańczyk, który został medalistą mistrzostw kontynentu w boksie).
  • Eay Simay (ur. 5 marca 1981) – laotański niepełnosprawny sztangista, medalista paraolimpijski. Jedyny Laotańczyk, który zdobył medal na igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich.
  • Prawie każdy Laotańczyk używa imion nieformalnych, często nawet kilku.